সত্যৰ সন্ধানত প্ৰতিদিন, প্ৰতিপল

আফগানিস্তান এৰা আমেৰিকাৰ শেষৰজন সৈনিক কোন ?

আফগানিস্তানৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে প্ৰত্যাহাৰ কৰা হ’ল আমেৰিকান সেনা ৷ তাৰ পূৰ্বে তাত থকা আমেৰিকাৰ সকলো লোককে দেশলৈ ঘূৰাই নিয়া হয় ৷ প্ৰতিগৰাকী নাগৰিক সুকলমে আমেৰিকালৈ উভতি যোৱাৰ পাছত মঙলবাৰে নিশা আফগানিস্তান এৰিলে শেষৰজন আমেৰিকান সেনাই ৷ চি ১৭ বিমানযোগে আমেৰিকালৈ উভতি গ’ল ক্ৰিস্টোফাৰ টি ডোনাছও ৷

বিগত ২০ বছৰ ধৰি লক্ষাধিক আমেৰিকান সেনাই দখল কৰি আছিল আফগানিস্তান ৷এই বিশাল সেনাবাহিনীৰে এগৰাকী অন্যতম বিষয়া আছিল ক্ৰিস্টোফাৰ টি ডোনাছও ৷ তেও উত্তৰ কেৰোলিনাৰ ৮২ তম এয়াৰবোৰ্ণ ডিভিজনৰ কামাণ্ডিঙ জেনেৰেলৰ দায়িত্বত আছে ৷ নিউয়ৰ্ক ওৱেষ্ট পইন্টৰ মিলিটেৰী একাডেমীৰ পৰা স্নাতক হোৱাৰ পাছত তেও ছেকেণ্ড লেফটেনেন্ট হিচাপে কামত যোগ দিছিল ৷পৰৱৰ্তী সময়ত তেও বিভিন্ন দেশত কাম কৰাৰ অভিজ্ঞতা অৰ্জন কৰে ৷ বিগত ২৯ বছৰৰ কৰ্মজীৱনত বহুকেইটা গুৰুত্বপূৰ্ণ অভিযানৰ নেতৃত্ব দিছিল ক্ৰিস্টোফাৰ টি ডোনাছয়ে ৷৩০ আগষ্টৰ নিশা কাবুল বিমান বন্দৰৰ পৰা আমেৰিকালৈ ৰাওনা হোৱা সময়ত নাইট ভিজন কেমেৰাত বন্দী হ’ল তেওৰ এই ফটোখন ৷

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.